Nichicon UHE1H220MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet5 페이지8년 전
Datasheet5 페이지16년 전
Datasheet5 페이지18년 전
Newark
Future Electronics
element14
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.8 Ω
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
99 mA
39 mA
39 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
관련 부품
22uF 63V ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
22uF 50V ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKY-500ELL220ME11D
KY Series 22 uF 50 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKY-500ETD220ME11D
Bulk/Capacitor, Aluminum, 50 V, Cap.22 , Dia.5 , Leng.11 |Chemi-Con EKY-500ETD220ME11D
NichiconUPS1J220MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
YXF Series 22 uF 50 V ± 20 % Through Hole Aluminum Electrolytic Capacitor
설명
22uF 50V 700m惟 卤20% 99mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 180mA 5000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
HE Series 22 uF 50 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 5; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance:22µF; Voltage(DC):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:5000 h
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 5; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance: 22µF; Voltage(DC): 50V; Capacitance Tolerance: ± 20; Available until stocks are exhausted Alternative available
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:11Mm |Nichicon UHE1H220MDD1TD