KYOCERA AVX UHE1H101MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet6 페이지3년 전
element14 APAC
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Factory Futures
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.68%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
Stock
89,775
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
680 mΩ
61 mΩ
61 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
3000 hours
Ripple Current
388.5 mA
870 mA
870 mA
Height - Seated (Max)
11.5062 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConEKY-500ELL101MHB5D
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 555mA 7000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 400mA 7000h 105C Ammo
United Chemi-ConEKY-500ETC101MHB5D
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 555mA 7000h 105°C Ammo Pack
United Chemi-ConEKY-500EC3101MHB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
100uF 50V ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUFC1V101
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
설명
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 50VOLTS 100UF, SMALL PACKAGE, HI REL, LOW I
HE Series 100 uF 50V 105°C Ø8 x 11.5mm LS=3.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.555A 7000h 105C Bulk
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL / 100 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1H101MPD