Nichicon UHE1C392MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 16V 3900muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지3년 전
Nichicon SCT
Newark
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
35,553
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.9 mF
3.9 mF
3.9 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 mΩ
14 mΩ
14 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
7000 hours
Ripple Current
2.344 A
3.82 A
3.82 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConEKY-160ELL392ML25S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2930mA 10000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPW1C392MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 3900muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFR1C392S
Panasonic EEUFR1C392S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFR1C392SB
Cap Aluminum 3900uF 16V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 3300mA 10000 hr 105°C Ammo Pack
United Chemi-ConEKYB160ELL392MK30S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20%( 12.5 X 30mm) Radial 5mm 2860mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKYB160ELL392ML20S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2.61A 10000h 105C Bulk
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
3.9mF 16V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 2.344A@ 120Hz,2.93A@ 100 kHz ,D16xL25mm 16mm*25mm*25mm
3900uF 16V 21m惟 卤20% 2.344A@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Extremely Low Impedance, High Reliability Lead Type, 3900 μ F, 16 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL
Capacitor Alum Elec 3900Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:3900Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1C392MHD6