Nichicon UHE1C392MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 16V 3900muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지3년 전
Future Electronics
Newark
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-74.01%
Stock
15,288
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.9 mF
3.9 mF
3.9 mF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 mΩ
Ripple Current
2.68 A
3.35 A
3.35 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
40.005 mm
40.005 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConEKY-160ELL392MK40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF
United Chemi-ConEKYB160ELL392MK30S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20%( 12.5 X 30mm) Radial 5mm 2860mA 10000h 105C Bulk
PanasonicEEU-FR1C392L
Cap Aluminum 3900uF 16V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 3750mA 10000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
PanasonicEEUFR1C392S
Panasonic EEUFR1C392S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFR1C392SB
Cap Aluminum 3900uF 16V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 3300mA 10000 hr 105°C Ammo Pack
설명
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20%( 12.5 X 40mm) Radial 5mm 3350mA 10000h 105C Bulk
Capacitor Alum Elec 3900Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:3900Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1C392MHD