Nichicon UHE1A101MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet5 페이지8년 전
Datasheet5 페이지16년 전
Datasheet5 페이지18년 전
Newark
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-56.68%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
32,653
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.3 Ω
300 mΩ
300 mΩ
Life (Hours)
4000 hours
5000 hours
Ripple Current
210 mA
280 mA
280 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKY-100ELL101ME11D
100uF 10V 580mΩ ±20% 84mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
100uF 10V ±20% 140mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 10V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVR1A101MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
설명
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 210mA 4000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance: 100µF; Voltage(DC): 10V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 10V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:100Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:11Mm |Nichicon UHE1A101MDD1TD