Nichicon UHE0J821MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 6.3V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
IHS
Datasheet5 페이지8년 전
Future Electronics
element14 APAC
Newark
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.25%
Stock
36,585
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
320 mΩ
Life (Hours)
6000 hours
6000 hours
Ripple Current
648.75 mA
865 mA
865 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConEKYB6R3ELL821MHB5D
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20%( 8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 840mA 6000h 105C Bulk
United Chemi-ConELXZ6R3ELL821MJC5S
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 5000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
PanasonicEEUFR0J821
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-FR0J821B
FR ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 820muF 6.3V
NichiconUPJ0J821MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
설명
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20%( 10 X 12.5mm) Radial 5mm 865mA 6000h 105C Ammo
820uF 6.3V 80m惟 卤20% 648.75mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 820 uF 6.3V 105°C Ø10 x 12.5mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 6.3V, 20%, RADIAL; Capacitance:820µF; Voltage Rating:6.3V; Product Range:HE Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Tem
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 6.3V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:820Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:12.5Mm |Nichicon UHE0J821MPD1TD