Nichicon UFW1H010MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
IHS
Datasheet0 페이지0년 전
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
Stock
2,250
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
10 mA
10 mA
10 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
관련 부품
Wurth Elektronik860020772005
ALUM. ELECTROLYTIC CAP 1UF 63V 5MM RADIAL WCAP-ATG5 SERIES LIFETIME 2000H +105OC
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020672005
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUKW1H010MDD
KW Series 1 uF 50 V 85°C Ø5 x 11 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELEC, 1UF, 50V, 20%, RADIAL
CAPACITOR ALUM ELEC, 1µF, 50V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:50V; Series:FW; Height:11mm; Diameter:5mm; Capacitor Case Style:Radial Leaded ;RoHS Compliant: Yes