Nichicon UBY1V302MHL1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3000uF
IHS
Datasheet2 페이지10년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,313
Authorized Distributors
5
Capacitance
3 mF
3 mF
3 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
26 mΩ
28 mΩ
28 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
4.26 A
2.87 A
2.87 A
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2015-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3000uF
United Chemi-ConEGPD250ELL302MK25H
3mF 25V ¡À20% 5mm 33m¦¸@ 100kHz 3000h@ 135¡ãC 2.61A@ 120Hz,3.48A@ 100kHz 12.5mm*25mm*26.67mm
United Chemi-ConEGPD350ELL302ML25H
3000uF 35V ±20% 3.195A@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEGPA250ELL272MM20S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20%( 18 X 20mm) Radial 7.5mm 0.032 Ohm 2490mA 3000h 125C Automotive Bulk
NichiconUBY1V272MHL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF, Through Hole Mount
NichiconUBY1V332MHL
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 3300uF 20% AEC-Q200
설명
3000uF 35V 26m惟@100kHz 卤20% 3.195A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
3mF 35V ¡À20% 7.5mm 26m¦¸@ 100kHz 3000h@ 135¡ãC 3.195A@ 120Hz,4.26A@ 100 kHz 16mm*25mm*26.5mm
CAP ALUM 3000UF 20% 35V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UBY1V302MHL1TN
BY ELEC RAD 3000UF 35V 7.5MMTA