Nichicon TVX1H101MAD1LS
VX Series 100 uF 50 V 85°C Ø8 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
IHS
Datasheet2 페이지11년 전
Future Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.658 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
220 mA
220 mA
Height - Seated (Max)
Introduction Date2009-08-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NichiconTVX1J101MAD
VX Series 100 uF 63 V 85°C Ø8 x 20 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1V101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 35VDC 20% 8 X 16mm AXL 210mA 2000 hr
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
설명
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 16mm) Axial 220mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 100Uf, 50V, 20%, Axial, Full Reel; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:-; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon TVX1H101MAD1LS