Nichicon PLV1V820MDL1TD
Cap Aluminum Polymer 82uF 35VDC 20% (8 X 12mm) Radial 3.5mm 0.027 Ohm 2300mA 3000h 105C Tape
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지16년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.72%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
7,528
Authorized Distributors
1
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
27 mΩ
20 mΩ
20 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.3 A
200 mA
200 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
관련 부품
Cap Aluminum Polymer 82uF 25VDC 20% (8 X 9mm) Radial 3.5mm 0.028 Ohm 2000mA 3000h 125C Automotive Ammo
Panasonic6SEP82M+TSS
Cap Aluminum Polymer 82uF 6.3VDC 20% (6.3 X 6mm) Radial 2.5mm 0.045 Ohm 1700mA 3000h 105C T/R
Wurth Elektronik870055675008
WCAP-PTHR Aluminum Polymer Capacitors
Panasonic16SEP82M+TSS
Panasonic 16SEP82M+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
Wurth Elektronik870025574004
WCAP-PTG5 Aluminum Polymer Capacitors
United Chemi-ConAPSG250ELL820MF08S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
35V 82uF Polymer 卤20% 27m惟@100kHz 2.3A@100kHz Plugin,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Radial Can PLV 35V 82muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
CAP ALUM POLY 82UF 20% 35V T/H