Nichicon PCS1C820MCL9GS
82UF 16V DC Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor, Cs Series 5000H 8(DIA.)X7MM
IHS
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
대체 부품
Price @ 1000
Stock
5,024
Authorized Distributors
5
Capacitance
82 µF
82 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
28 mΩ
28 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.8 A
3.2 A
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
7.0104 mm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Panasonic16SVPS82M
Cap Aluminum Polymer 82uF 16VDC 20% (8 X 6.9mm) SMD 0.03 Ohm 2760mA 5000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 82uF 16VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.028 Ohm 3200mA 2000h 105C Automotive T/R
Panasonic16SVPA82MAA
Cap Aluminum Polymer 82uF 16VDC 20%( 8 X 6.9mm) SMD 0.03 Ohm 2760mA 2000h 105C T/R
Wurth Elektronik875115452002
WCAP-PSHP Aluminum Polymer Capacitors
United Chemi-ConHHXB160ARA820MF61G
Cap Aluminum Polymer Hybrid 82uF 16VDC 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.045 Ohm 1600mA 5000h 105C Automotive T/R
Cap Aluminum Polymer 82uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.03 Ohm 2300mA 2000h 105C Automotive T/R
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Surface Mount, 3333
16V 82uF Polymer 卤20% 28m惟@100kHz 2.8A@100kHz SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 82Uf, 16V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:82Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.028Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCS1C820MCL9GS