Nichicon PCJ0J821MCL4GS
Cap Aluminum Polymer 820uF 6.3VDC 20% (8 X 12mm) SMD 0.01 Ohm 5150mA 2000h 105C Automotive T/R
IHS
Nichicon SCT
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+97.25%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
10,327
Authorized Distributors
5
Capacitance
820 µF
820 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
15000 hours
Ripple Current
5.15 A
5.15 A
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConAPXE6R3ARA821MHC0G
Cap Aluminum Polymer 820uF 6.3VDC 20% (8 X 12mm) SMD 0.01 Ohm 5150mA 15000h 105°C T/R
Cap Aluminum Polymer 820uF 6.3VDC 20% (8 X 11.7mm) SMD 0.01 Ohm 5150mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Surface Mount, 4141
United Chemi-ConAPXA6R3ARA821MJC0G
Cap Aluminum Polymer 820uF 6.3V 20% (10 X 12.2mm) SMD 0.01 Ohm 5500mA 2000h 105°C T/R
Wurth Elektronik875075155009
WCAP-PSLC Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 820muF 6.3V
RPS Series 820 uF 6.3 V 105 °C Ø 10 x 12.4 mm SMT Polymer Aluminum Solid Cap
설명
Polymer Aluminum SMD Capacitors 6.3V 820uF 105 C SMD Low ESR
CONDUCTIVE POLYMER ALUMINUM SOLID ELECTROLYTIC CAPACITOR Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Surface Mount, 3333
Capacitor Alum Elect, 820Uf, 6.3V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.01Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCJ0J821MCL4GS