Nichicon PCJ0E561MCL1GS
Polymer Aluminum SMD Capacitors 2.5V 560uF 105 C SMD Low ESR
IHS
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
대체 부품
Price @ 1000
Stock
678
Authorized Distributors
2
Capacitance
560 µF
560 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
13 mΩ
9 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
4.1 A
4.5 A
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
7.0104 mm
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.013 Ohm 3600mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.01 Ohm 3800mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXF2R5ARA561MH70G
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.01 Ohm 4500mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXK2R5ARA561MF61G
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20%( 6.3 X 5.8mm) SMD 0.016 Ohm 3500mA 1000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXF2R5ARA561MF61G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 2626
설명
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
Low ESR, Higher Capacitance Chip Type, 560 μF, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elect, 560Uf, 2.5V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):2.5V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.013Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCJ0E561MCL1GS