Nichicon LGX2G181MELA30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
IHS
3개월간의 트렌드:
-5.74%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
707
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Chassis Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
970 mA
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
32.004 mm
32.004 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
LGX Radial Can - Snap-In aluminum electrolytic capacitor 0.866Dia 22.00mm ±20% 180muF 450V
LGX Series 180 uF 400 V 105 °C Ø 30 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXS451VSN181MQ35S
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 1060mA 5000h 105C Automotive
United Chemi-ConELXS451VSN181MP45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
설명
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 970mA 5000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Chassis Mount
970mA@120Hz 卤20% 10mm 400V 180uF Plugin,D25xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Long Life, Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 400 V, -25 to 105°C, RoHS