Nichicon LGW2D471MELA25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGW 200V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet2 페이지3년 전
Datasheet2 페이지6년 전
Datasheet2 페이지10년 전
Factory Futures
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+76.84%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
15,678
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.17 A
1.48 A
1.48 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2007-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cornell DubilierSLPX471M160C1P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 470uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 160V; 25X25
KYOCERA AVXLLS2D471MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 200V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU2C471MELA
Cap Aluminum Lytic 470uF 160V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1550mA 3000h 105C Bulk
KYOCERA AVXLLS2E471MELB
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 2040mA 3000h 85C Bulk
Cornell DubilierSLPX471M250E1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicEEUFC1H471L
Capacitor Aluminum Electrolytic 470uF 50 Volt 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1610mA 3000h 105C Bulk
설명
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 2170mA 3000h 105C Bulk
LGW Series 470 uF 200 V 25x25mm 105°C Snap in Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount