Nichicon LGR2G680MELA25
68UF 400 V DC Aluminum Electrolytic Capacitor, Gr Series 10000H 25(DIA.)X25MM
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.76%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
14,652
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.95 Ω
Life (Hours)
10000 hours
3000 hours
Ripple Current
560 mA
600 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKXG451ELL680MMN3S
Cap Aluminum Lytic 68uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 630mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG351ELL680ML25S
Cap Aluminum Lytic 68uF 350V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 560mA 10000h 105°C Bulk
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 68muF 450V
NichiconUCP2W680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 450V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConELXM451VSN680MQ25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
설명
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400volts 68uF Long Life
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
卤20% 560mA@120Hz 10mm 400V 68uF Plugin,D25xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS