KYOCERA AVX LGN2H121MELA35
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 500V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
TME
Farnell
Newark
3개월간의 트렌드:
-0.42%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
13,306
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
Mount
PCB, Through Hole
Chassis Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
680 mA
930 mA
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
KYOCERA AVXLGU2G121MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
KYOCERA AVXLGU2G121MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell Dubilier381LQ121M450H032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLPX121M450A3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 120uF 450V 20%
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGJ 400V 120muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell Dubilier380LQ121M450H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
설명
Cap Aluminum Lytic 120uF 500V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 680mA 3000h 105C Bulk
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, CAP 120 UF, TOL 20%,VOL-RTG 500 VDC, SNAP-IN,25X35MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
卤20% 680mA@120Hz 10mm 500V 120uF Plugin,D25xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELEC 120UF, 500V, 20%, SNAP-IN; Product Range: NICHICON - GN Series; Capacitance: 120µF; Capacitance Tolerance: ± 20%; Voltage Rating: 500V; Diameter: 25mm; Height: 35mm; Lead Spacing: 10mm; Ope
Aluminum Electrolytic Capacitor 120Uf, 500V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie Gn; Capacidad:120Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:500V; Diámetro:25Mm; Resistencia Esr:-; Altura:35Mm; Espaciado De Cable:10Mm |Nichicon LGN2H121MELA35