Nichicon LAQ2G680MELZ25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAQ 400V 68muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Nichicon SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,235
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
852 mΩ
852 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
510 mA
500 mA
500 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
관련 부품
Wurth Elektronik861111483004
WCAP-AIL5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik861111484013
Electrolytic Capacitor, Snap-in, WCAP-AIL5 Series, 68 F, 20%, 450 V, 25 mm RoHS Compliant: Yes
United Chemi-ConEKMQ451VSN680MP25S
Cap Aluminum Lytic 68uF 450V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 500mA 2000h 105°C
NichiconUVK2V680MHD
68uF 350V 卤20% 400mA@120Hz Plugin,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Electrolytic Capacitor, Snap-in, WCAP-AIG8 Series, 68 F, 20%, 450 V, 22 mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
卤20% 586.5mA@10kHz 10mm 400V 68uF Plugin,D22xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
68¦ÌF 400V ¡À20% 10mm 2000h@ 105¡ãC 510mA@ 120Hz,586.5mA@ 10kHz ,D22xL25mm , 25mm*27mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LAQ2G680MELZ25
105degC Permissible Abnormal Voltage, Smaller-sized Snap-in Terminal Type, 68 μ F, 400 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP TH