NIC Components NRSS102M35V12.5X20F
NRSS Series 35 V 1000uF Ø12.5x20mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지5년 전
NIC Components
Future Electronics
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
27,583
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
230 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1 A
900 mA
900 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
NIC ComponentsNRSS102M25V10X20F
Capacitor Aluminum 1000uF 25VDC 20% 10 X 20mm RDL 5mm 0.27 Ohm 830mA 2000 hr Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 16V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NIC ComponentsNRSS102M25V10X20TBF
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20%( 10 X 20mm) Radial 5mm 0.27 Ohm 830mA 2000h 85C Ammo
PanasonicECA1EM102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM102B
Cap Aluminum 1000uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 850mA 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicEEU-FC1A102L
Cap Aluminum 1000uF 10V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 995mA 2000h 105°C Bulk
설명
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; Radial
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.23 Ohm 1A 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount