NIC Components NRE-JL470M63V6.3X11F
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet3 페이지5년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-19.35%
Stock
22,139
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
350 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
7000 hours
Ripple Current
116.76 mA
116.76 mA
116.76 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
설명
Aluminum Electrolytic Capacitors
Al cap Radial NRE-JL series 63V 47uF
47¦ÌF 63V ¡À20% 2.5mm 350m¦¸ 7000h 278mA 6.3mm*11mm*11mm