NIC Components NRE-JL221M25V6.3X11F
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 0.22 Ohm 400mA 7000h 105C Bulk
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
220 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
7000 hours
Ripple Current
280 mA
280 mA
280 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
관련 부품
NIC ComponentsNRSZ221M10V6.3X11F
Radial ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 10V 220muF 20%
PanasonicEEUFC1A221
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220uF, 10V, ± 20%, 1000 hours @ 105°C, Radial Leaded
United Chemi-ConELXZ160ELL221MF15D
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF, 16V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors-DIP DIP,D6.3xL11mm 220μF ±20% 25V 220mΩ 400mA 7000Hrs@105℃
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXF 16V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 400mA 7000h 105C Ammo
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Al cap Radial NRE-JL series 25V 220uF