NIC Components NRC10F5360TRF
Res Thick Film 0805 536 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet6 페이지3년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
536 Ω
536 Ω
536 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-11-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 536ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film; Thick Film; Chip Resistors; General Purpose
Res, 536R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film; Resistance:536Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Nic Components NRC10F5360TRF