NIC Components NMC0805X5R106K6.3TRPLP3KF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet14 페이지5년 전
Future Electronics
NIC Components
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
49,200
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.45 mm
1.52 mm
1.52 mm
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Samsung Electro-MechanicsCL21A106KPFNNNE
10V 10uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21A106KQFNNNE
6.3V 10uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21A106KPFNNNG