NIC Components NMC0402X7R222K25TRPF
Multilayer Ceramic Capacitors .0022uF 25V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
IHS
Datasheet4 페이지5년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
Stock
30,000
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
600 µm
560 µm
560 µm
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2002-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0402