NIC Components NMC0402NPO1R5B50TRPF
Multilayer Ceramic Capacitor, 1.5 pF, 50 V, 0.1pF, C0G (NP0), 0402
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
NIC Components
Future Electronics
Capacitance
1.5 pF
1.5 pF
1.5 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
0402 1.5 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1.5pF C0G 0402 0.25pF
50V 1.5pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105CG1R5CV-F
Cap, Mlcc, 0402, 50V, C0G, 1.50.25Pf, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK105CG1R5CV-F
Samsung Electro-MechanicsCL05C1R5CB5NNNC
설명
Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 6.6667% +Tol, 6.6667% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.5e-06uF, Surface Mount, 0402