NIC Components NAZT470M50V6.3X8NBF
NAZT Series 50 V 47 uF 6.3 x 8 mm ±20 % SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
AvnetNAZT470M50V6.3X8NBF02500
12h
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet8 페이지5년 전
Stock
0
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
680 mΩ
680 mΩ
680 mΩ
Ripple Current
78 mA
62.4 mA
62.4 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
관련 부품
PanasonicEEEFK1H470XP
SMD Aluminum Electrolytic Capacitor SMD,D6.3xL7.7mm 47μF ±20% 50V 2000Hrs@105℃ 195mA 680mΩ
PanasonicEEEFT1H470AP
SMD Aluminum Electrolytic Capacitor SMD,D6.3xL5.8mm 47μF ±20% 50V 2000Hrs@105℃ 195mA 680mΩ
PanasonicEEEFK1H470P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 50V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NIC ComponentsNACK470M16V5X6.1TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
United Chemi-ConEMZA6R3ADA470ME61G
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20%( 5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000h 105C Automotive T/R
NIC ComponentsNACZ470M50V6.3X8TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 47muF 50V
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 8mm) SMD 195mA 2000h 105C T/R