NIC Components NAZK221M16V6.3X8NBF
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
IHS
Datasheet4 페이지5년 전
Stock
9,805
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
340 mΩ
340 mΩ
340 mΩ
Ripple Current
180 mA
180 mA
180 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-11-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-07-31
관련 부품
NIC ComponentsNACK221M10V8X6.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220 uF, 10 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220 uF, 6.3 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
NACE Series 220 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
설명
NAZK Series 220 uF 16 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 8mm) SMD 0.34 Ohm 300mA 2000h 105C T/R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 220muF 16V
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z, +105 degrees C (2KHr); HIGHER REFLOW RATED; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2626