NIC Components NAZK101M35V8X10.5LBF
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.5mm) SMD 0.16 Ohm 600mA 2000h 105C T/R
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
AvnetNAZK101M35V8X10.5LBF0900
4d
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지5년 전
Arrow Electronics
Stock
0
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Aluminum
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
Ripple Current
300 mA
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-11-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 35 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
NACZ Series 35 V 100 uF 105 °C Ø 8 x 10.5 mm V-Chip Aluminum Electrolytic Cap
NACK Series 100 uF 25 V 20% SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierAVS107M35F24T
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.2mm) SMD 2.3 Ohm 140mA 2000h 85°C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
SGV Radial Can - SMD aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 100muF 63V
설명
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z, +105 degrees C (2KHr); HIGHER REFLOW RATED; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 3333