NIC Components NAZK101M35V6.3X8NBF
NAZK Series 35 V 100 uF 6.3 x 8 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
AvnetNAZK101M35V6.3X8NBF02500
3d
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지5년 전
Future Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
340 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
150 mA
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-11-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NIC ComponentsNAZK101M16V6.3X6.1NBF
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 6.1mm) SMD 0.36 Ohm 250mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
NACK Series 100 uF 63 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
설명
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (6.3 X 8mm) SMD 0.34 Ohm 300mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626