NIC Components NACK471M25V10X10.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 25 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Datasheet6 페이지3년 전
Future Electronics
NIC Components
Stock
516
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
Ripple Current
637.5 mA
510 mA
510 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
관련 부품
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C T/R
NIC ComponentsNAZK471M25V10X10.5LBF
NAZK Series 470 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACE471M4V6.3X8TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 4 V, ± 20%, 2000 hours @ 85°C, Radial Can - SMD
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20%( 12.5 X 13.5mm) SMD 360mA 5000h 105C T/R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 470muF 35V
UJ Series 470 uF 35 V 105°C Ø16 x 16.5mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
설명
NACK Series 470 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 10.5mm) SMD 850mA 2000h 105C T/R