NIC Components NACEW102M10V10X10.5TR13F
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.4 Ohm 310mA 2000h 105C T/R
Obsolete
IHS
Datasheet6 페이지5년 전
Future Electronics
Arrow Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
520
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
400 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
310 mA
510 mA
510 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-07-31
관련 부품
NACE Series 1000 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 10.5mm) SMD 0.5 Ohm 330mA 2000h 85C T/R
Cornell DubilierAVS108M10G24T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVS 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NACK Series 1000 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000UF 6.3 V DC, UR SERIES 2000H 10(DIA.)X10MM
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 6.3V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
설명
NACEW Series 10 V 1000 uF 10 x 10.5 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 4141