Nexperia BZV55-C18,115
Now Nexperia BZV55-C18 - Zener Diode, 18V V(z), 5%, 0.4W, Silicon, Unidirectional
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet13 페이지15년 전
Newark
element14 APAC
Nexperia
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-5.62%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Zener Voltage
18 V
17.95 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
Impedance
20 Ω
20 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
Introduction Date1991-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
관련 부품
onsemiBZX84-C18
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 17.95V 5% 45Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 18V 5% 500mW Automotive 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R
onsemiMMSZ20T1
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 50nA @ 14V 500mW 20V
Diodes Inc.DDZ9705-7
Zener Diode, 18V, 0.5W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ9705-7
Zener Diode, 18V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 18V V(Z), 6.41%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
설명
Avnet Japan
Zener Diode Single 18V 5% 45Ohm 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
BZV55 Series 18 V ±5 % 500 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOD-80C
50nA@12.6V ©I5% 45´Î Single 16.8V~19.1V 500mW DO-213AC Zener Diodes ROHS
DIODE ZENER 18V ±5% 500mW 45Ohm -65~200°C LLDS RoHS
DIODE, ZENER, 18V, 500MW, SOD-80C; Zener Voltage Vz Typ:18V; Power Dissipation Pd:500mW; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Max:200°C; Diode Case Style:SOD-80C; No. of Pins:2; MSL:(Not Available); SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)
Zener Diode, Full Reel; Zener Voltage Nom:18V; Power Dissipation:500Mw; Diode Case Style:Sod-80C; No. Of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:200°C; Diode Mounting:Surface Mount; Product Range:Bzv55 Series; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Nexperia BZV55-C18,115.