Nexperia BZV55-B12,115
Zener Single Diode, 12 V, 500 mW, SOD-80C, 2 Pins, 200 °C
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet13 페이지15년 전
Newark
Nexperia
element14 APAC
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.20%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Zener Voltage
12 V
12 V
Tolerance
2 %
2 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
Impedance
10 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1991-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
관련 부품
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional