Nexperia 74HC14BQ-Q100,115
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, DHVQFN, 74HC14
IHS
Datasheet19 페이지12년 전
Datasheet20 페이지14년 전
NXP Semiconductors
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+642%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
QFN
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
38 ns
38 ns
Low Level Output Current
4 mA
4 mA
High Level Output Current
-5.2 mA
-5.2 mA
Min Supply Voltage
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
Quiescent Current
2 µA
2 µA
공급망
Country of OriginMainland China, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
관련 부품
Texas InstrumentsSN74HC14DR
74AHC Series 6 V 5.2 mA Surface Mount Hex Schmitt Trigger Inverter - SOIC-14
Texas InstrumentsSN74HC14DBR
6-ch, 2-V to 6-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-SSOP -40 to 85
Texas InstrumentsSN74HC14PWRG4
6-ch, 2-V to 6-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 85
onsemiMM74HC14M
74HC Series 2 to 6 V Supply CMOS Hex Inverting Schmitt Trigger - SOIC-14