Murata NPH15S2405EIC
DC DC CONVERTER 5.1V 15W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 3A 18V - 36V Input
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Sager Power Systems
Future Electronics
LTB Date2023-09-29
LTD Date2024-04-30
관련 부품
Murata Power SolutionsNPH25S2405EIC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5.1V 5A 25W 6-Pin Tube
Murata Power SolutionsNPH10S2405EIC
DC DC CONVERTER 5.1V 10W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 1.96A 18V - 36V Input
Murata Power SolutionsNPH15S2412EIC
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
Recom PowerRP15-2415SF
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x1 1.6kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 1000
6W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2:1; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 1000
3.5W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 700
설명
NPH Series 24VIN 1-OUT 5.1V 3A 15W 6-Pin DC/DC Converters
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 15W 24V-5V DIP DC/DC
DC-DC CONV, ISO POL, 1 O/P, 15W, 3A, 5.1
CONV DC/DC 15W 24VIN 5.1VOUT DIP
5.1V 3A 18V~36V Plugin Power Modules ROHS
IC REG LIN NEG ADJ 200MA 6WSON
DC-DC CONVERTER, ISO POL, 1 O/P, 15W, 3A, 5.1V; Power Supply Applications:ITE; DC / DC Converter Type:DIP; Input Ratio:2:1; Output Power Max:15W; No. of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:5.1V; Output Current - Output 1:3A RoHS Compliant: Yes