Murata Power Solutions NPH25S2405EIC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5.1V 5A 25W 6-Pin Tube
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
element14 APAC
Newark
Ciiva
iiiC
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-03-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-08-31
관련 부품
DC DC CONVERTER 5.1V 15W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 3A 18V - 36V Input
Murata Power SolutionsNPH10S2405EIC
DC DC CONVERTER 5.1V 10W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 1.96A 18V - 36V Input
Murata Power SolutionsNPH15S2403EIC
DC DC CONVERTER 3.4V 15W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.4V 4.4A 18V - 36V Input
6W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2:1; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 1000
3.5W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 700
6W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 8kV reg 2:1; V. In: 18-36; V. Out: 24; mA. Out: 250
설명
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 25W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 25W 24VIN 5.1V OUT Single Output
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2:1, 25 W, 1 Output, Fixed, 5.1 V, 5 A, Regulated, DIP
CONV DC/DC 25W 24VIN 5.1VOUT DIP
CONVERTER, DC/DC, 25W, 5V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:18V to 36V; Power Rating:25W; Output Voltage:5.1V; Output Current:5mA; Approval Bodies:UL; Supply Voltage:24V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1.5kV; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Efficiency:89%; External Depth:50mm; External Length / Height:10mm; External Width:35mm; Flammability Rating:UL94V-0; Input Voltage:24VDC; Mounting Type:Through Hole Technology