Murata LQW15AN68NG80D
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet3 페이지8년 전
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.80%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Authorized Distributors
6
Inductance
68 nH
68 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
320 mA
320 mA
DC Resistance (DCR)
1.128 Ω
1.128 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
공급망
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 2% 100MHz 38Q-Factor 340mA 380mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 72nH 2% 100MHz 34Q-Factor 270mA 560mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Fixed Inductor 1008 68nH ±2% 1A 210mΩ 1.2GHz 65@350MHz
설명
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.068uH 2% 100MHz 25Q-Factor Non Magnetic 0.32A 1.128Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 68nH ±2% 320mA 1.1Ω 2.5GHz 25@200MHz
Inductor, 68Nh, 2.5Ghz, 0.32A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN68NG80D