Murata LQW15AN68NG0ZD
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Fixed Inductor -55C~125C 2.5GHz 1.96Ohm Max 68nH
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Ciiva
Datasheet3 페이지5년 전
Datasheet3 페이지6년 전
Datasheet3 페이지6년 전
Datasheet2 페이지6년 전
Geoflip
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-5.11%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
68 nH
68 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
140 mA
140 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.96 Ω
1.96 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
설명
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Fixed Inductor 0402 68nH ±2% 140mA 1.96Ω 2.5GHz 20@200MHz
Ind Chip Wirewound 68nH 2% 0402 Paper T/R
Inductor, 68Nh, 2.5Ghz, 0.14A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN68NG0ZD
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.068uH 2% 100MHz 20Q-Factor Non Magnetic 0.14A 1.96Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200