Murata LQW15AN51NJ80D
General Purpose Inductor, 0.051uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
데이터시트 및 문서
Ciiva
Datasheet4 페이지5년 전
Datasheet3 페이지5년 전
Datasheet4 페이지6년 전
Datasheet3 페이지6년 전
Geoflip
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.45%
Stock
4,194
Authorized Distributors
4
Inductance
51 nH
51 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
415 mA
415 mA
DC Resistance (DCR)
696 mΩ
696 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
공급망
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.053uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 56nH 5% 100MHz 26Q-Factor Ferrite 450mA 330mOhm DCR 1210 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 0.047uH 5% 100MHz 26 Q-Factor Ferrite 450mA T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.056uH 5% 100MHz 23Q-Factor Ceramic 0.3A 0.75Ohm DCR 0805 Automotive T/R
설명
Ind Chip Wirewound 51nH 5% 0402 Paper T/R
100MHz 2.9GHz 415mA 25@200MHz 51nH 696m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 51nH
INDUCTOR, 51NH, 2.9GHZ, 0.415A, 0402;
FIXED IND 51NH 415MA 0.696OHM SM