Murata LQW15AN18NH00D
Inductor RF Chip Wirewound 18nH 3% 100MHz 25Q-Factor 370mA 270mOhm DCR 0402 Paper T/R
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet14 페이지9년 전
_legacy Avnet
Future Electronics
3개월간의 트렌드:
+67.52%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
다운로드
Stock
72,106
Inductance
18 nH
18 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
370 mA
370 mA
DC Resistance (DCR)
270 mΩ
270 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Wirewound 19nH 3% 100MHz 25Q-Factor 370mA 270mOhm DCR 0402 Paper T/R
Fixed Inductor 0402 18nH ±3% 350mA 1.00 x 0.50mm 0.55mm 600mΩ 2GHz 8@100MHz
General Purpose Inductor, 0.018uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fixed Inductor 0201 18nH ±3% 150mA 1.2Ω 2.2GHz 6@100MHz
Inductor RF Chip Thin Film 18nH 3% 500MHz 12Q-Factor 200mA 800mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.018uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
설명
Wirewound Inductor, 18 nH, 0.27 ohm, 4.5 GHz, 370 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.018uH, 3%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
High Frequency Inductance 270mΩ 18nH ±3% 370mA 4.5GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
Inductor, 18Nh, 0.37A, 0402, Unshielded; Inductance:18Nh; Product Range:Lqw15An_00 Series; Dc Current Rating:370Ma; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Inductor Construction:Unshielded; Dc Resistance Max:0.27Ohm; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN18NH00D