Murata LQH32PN1R5NN0L
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 1.75A 0.0684Ohm DCR 1210 T/R
데이터시트 및 문서
_legacy Avnet
Datasheet2 페이지15년 전
Ciiva
Arrow.cn
3개월간의 트렌드:
+190%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
SnapEDA
풋프린트
다운로드
TraceParts
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
21,029
Authorized Distributors
6
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Current Rating
1.75 A
1.75 A
1.75 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
68.4 mΩ
68.4 mΩ
68.4 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
1 MHz
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-22
관련 부품
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz 16Q-Factor Ferrite 2.1A 0.066Ohm DCR 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 2.45A 72mOhm DCR 1515 Blister T/R
Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 1.85A T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
TAIYO YUDENNR3015T1R5N
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 1.82A 0.048Ohm DCR 1212 T/R
설명
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3225/1210
LQH32PN Series 3.2x1.5x1.55mm 1.5 uH ±30% 0.0684 Ohm DCR Magnetic Resin Inductor
Power Inductors – SMD; MURATA; LQH32PN1R5NN0L; 1.5 µH; 57 mOhm; 1 MHz; 30 %
1MHz 70MHz 1.75A 1.75A 1.5¦ÌH 68.4m¦¸ ¡À30% SMD 3.2mm*2.5mm*1.7mm
FIXED IND 1.5UH 1.75A 68.4 MOHM
1.75A 1.5uH ±30% 1.75A 1210 Power Inductors ROHS
LQH32 Nonstandard 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 1.5muH
INDUCTOR, 1.5UH, SEMISHIELDED, 1.75A;