Murata LQH2MCN560K02L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 56uH 10% 1MHz Ferrite 0.11A 7.41Ohm DCR 0806 T/R
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet2 페이지18년 전
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.42%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-03-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Inductor General Purpose Chip Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.135A 5.5Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 0.25A 1.56Ohm DCR 1812 T/R
설명
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2016/0806
FIXED IND 56UH 110MA 7.41OHM SMD
1MHz 17MHz 110mA 56¦ÌH 7.41¦¸ ¡À10% 0806 2mm*1.6mm*950¦Ìm
LQH2 0806 (2015Metric) 0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm 56muH
INDUCTOR, 56UH, SHIELDED, 0.11A; Inductance: 56µH; Product Range: -; DC Current Rating: 110mA; High Frequency Inductor Case: 0806 [2016 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 5.7ohm; Inductance Tolerance