Murata LQH43MN560K03L
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
데이터시트 및 문서
_legacy Avnet
Datasheet3 페이지15년 전
Datasheet3 페이지17년 전
Ciiva
Geoflip
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.21%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
다운로드
TraceParts
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 240mA 2.2Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 0.25A 1.56Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
설명
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 56uH 10% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 200mA 1.7Ohm DCR 1812 Embossed T/R
LQH43M Series 1812 56 uH ±10 % 200 mA 1.7 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
WIREWOUND INDUCTOR, 56UH, 0.2A, 1812;
1MHz 9.3MHz 200mA 35@1MHz 56¦ÌH 1.7¦¸ ¡À10% 1812 4.5mm*3.2mm*2.8mm
FIXED IND 56UH 200MA 1.7 OHM SMD
LQH43 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 56muH