Murata LQG15HN9N1H02D
General Purpose Inductor, 0.0091uH, 3%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
데이터시트 및 문서
Ciiva
Datasheet3 페이지5년 전
Datasheet3 페이지6년 전
Datasheet2 페이지6년 전
Arrow.cn
Geoflip
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.35%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Authorized Distributors
6
Inductance
9.1 nH
9.1 nH
9.1 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
500 mA
500 mA
500 mA
DC Resistance (DCR)
270 mΩ
300 mΩ
300 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-22
설명
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0091uH 3% 100MHz 8Q-Factor Air 0.5A 0.27Ohm DCR 0402 T/R
100MHz 3.4GHz 500mA 8 9.1nH 270m¦¸ ¡À3% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
LQG15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 9.1nH
FIXED IND 9.1NH 500MA 0.27OHM SM
FIXED IND 9.1NH 500MA 270 MOHM
INDUCTOR, 9.1NH, 3.4GHZ, 0402;