Murata LQG15HN12NH02D
General Purpose Inductor, 0.012uH, 3%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
데이터시트 및 문서
Ciiva
Datasheet3 페이지5년 전
Datasheet3 페이지6년 전
Datasheet2 페이지6년 전
Arrow.cn
3개월간의 트렌드:
+2.14%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Authorized Distributors
6
Inductance
12 nH
12 nH
12 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
400 mA
400 mA
400 mA
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
400 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2018-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
설명
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.012uH 3% 100MHz 8Q-Factor Air 0.4A 0.4Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductors 0402 12nH 3% 400mA 0.4ohms 2800MHz
100MHz 2.8GHz 400mA 8 12nH 400m¦¸ ¡À3% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm