Murata GRM188C81A225KE34D
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 2.2 - F, - 10%, X6S, 10 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet5 페이지15년 전
Datasheet0 페이지0년 전
Geoflip
_legacy Avnet
Future Electronics
3개월간의 트렌드:
-1.75%
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
대체 부품
Price @ 1000
Stock
42,285
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X6S
X6S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-12-28
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
16V 2.2uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
6.3V 2.2uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2.2uF 6.3volts X6S 10%
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 uF, 10 V, ± 10%, X6S, 0603 [1608 Metric]
Cap Ceramic 2.2uF 4V X6S 10% SMD 0603 105C Paper T/R
25V 2.2uF X6S ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
0603 2.2 uF10 V ±10% Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 2.2uF 10V X6S 10% SMD 0603 105°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP, 2.2µF, 10V, 10%, X6S, 0603, REEL; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X6S; Product Range: GRM Series; Operating Tem