Murata GRM155R60J334KE01D
0402 0.33 uF 6.3 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet3 페이지4년 전
Ciiva
Future Electronics
Garrett
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+7.59%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Samsung Electro-MechanicsCL05A334KQ5NNNC
6.3V 330nF X5R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 0.33 uF 10 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X5R ±20% 0.33muF
Samsung Electro-MechanicsCL05A334MQ5NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, +-15% TC, 330nF, Surface Mount, 0402 inch
10V 330nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
CAP CER 0.33UF 6.3V X5R 0402 / 0.33 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
Cap Ceramic 0.33uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0402 85C T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 6.3V 0.33muF ±10% X5R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.33uF, Surface Mount, 1005M/0402
Chip Capacitor (MLCC) 0402 330nF ±10% 6.3V X5R
Cap, Mlc, 0.33Uf, X5R, 6.3V, 0402; Capacitance:0.33Μf; Voltage(Dc):6.3V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Grm Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM155R60J334KE01D