Murata GRM1555C1H471JA01J
0402 470 pF 50 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Production
TME
Datasheet3 페이지4년 전
Ciiva
Farnell
Future Electronics
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-11.03%
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
50V 470pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 50 V 470 pF ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05C471JB5NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 470pF, Surface Mount, 0402 inch
CAPACITOR CERAMIC 470PF 50V, C0G, 5%, 0402; Product Range:TDK - C Series; Capaci
설명
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00047uF, Surface Mount, 1005M/0402
0402 (1005Metric) GRM 50V 470pF ±5% C0G NP0