Murata GRM0335C1H820JA01D
50V 82pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TME
Datasheet3 페이지4년 전
Ciiva
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-37.18%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Capacitance
82 pF
82 pF
82 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
관련 부품
Cap Ceramic 82pF 50V C0G 5% Pad SMD 0201 125C T/R
Cap, Mlcc, 82Pf, 50V, C0G/Np0, 0201 Rohs Compliant: Yes |Yageo CC0201JRNPO9BN820
50V 82pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C820JB5NNNC
50V 82pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
0201 82 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0201 / Cap Ceramic 82pF 50V C0G 5% Pad SMD 0201 125°C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000082uF, Surface Mount, 0603M/0201
Chip Capacitor (MLCC) 0201 82pF ±5% 50V C0G(NP0)
Cap, 82Pf, 50V, Mlcc, 0201; Capacitance:82Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM0335C1H820JA01D