Murata GRJ21AR72E682KWJ1D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 6800pF 250volt X7R +/-10%
Ciiva
X-ON
Stock
17,116
Authorized Distributors
2
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1 mm
1 mm
1 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-08-25
관련 부품
Cap Ceramic 0.0068uF 250V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 6800pF 200volts X7R 10%
Yageo GroupC0805C682K2RACTU
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR SMD Comm X7R 200V 6800pF ±10% X7R